Vybavení kina MěKS

Rekonstrukce kina V MěKS se netýkala jen výměny sedadel a úprav interiéru, ale hlavně zakoupení nového promítacího a zvukového vybavení. Jaké tedy máme zvukové vybavení?

DOLBY STEREO A
Analogový formát 4.1 - protišumový systém firmy DOLBY. Využití u starších kopií.

DOLBY STEREO SR
Analogový formát 4.1 - protišumový systém firmy DOLBY umožňující záznam takřka celého slyšitelného spektra. Umožňuje promítání i starých klasických filmů s monofonním záznamem zvuku.

 

DOLBY STEREO SROV. D = DOLBY DIGITAL
Digitální šestikanálový systém 5.1 (levý, pravý, střední, levého okolí, pravého okolí, subbasový). Vynikající záznam srovnatelný s nejlepšími 70mm filmy DOLBY STEREO s magnetickým záznamem zvuku a se záznamem na CD.

 

DOLBY DIGITAL S. EX
Digitální sedmikanálový systém 6.1. Formát uvedený na trh v roce 1999 filmem Star Wars. Kompatibilní s předešlým záznamem.

 

DTS
Reprodukce zvuku z přehrávače CD ROMU. Záznam synchronizačních pulsů v nejlépe chráněném místě na filmovém pásu, distribuce záznamu zvuku s různými jazykovými mutacemi. Kvalita tohoto digitálního zvuku je nejméně náchylná na opotřebení, takže zvuková reprodukce je stejná jako u prvního tak posledního promítání filmové kopie. Tímto zařízením je vybaveno cca 15 kin v ČR.

AKUSTIKA SÁLU
Aby bylo možné promítání těchto nejmodernějších zvukových formátů, byly na základě akustického měření sálu provedeny úpravy pro dosažení optimálního dozvuku. Tyto úpravy byly provedeny tak, aby vyhovovaly při filmové reprodukci i při divadelním představení. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči a uši, že v našem městě máme opravdu NOVÉ KINO.