Letem vězeňským světem s Lukášem Dirgou

1.12.2023 od 18:00

Společně se seznámíme s inovativními projekty z oblasti vězeňství napříč různými světadíly a nahlédneme do unikátních světových věznic.

Víte, jak velká je největší věznice světa?

Zajímá vás, ve kterých věznicích vládne "hrobové ticho"? Máte představu o tom, jak probíhá výkon trestu odnětí svobody u transgender osob?

To a mnohé další zajímavosti ze světa za vězeňskými zdmi se dozvíte v přednášce Lukáše Dirgy.

V přednášce bude mluvit o unikátních projektech v různých státech a diskutovat témata, o kterých se v souvislosti vězeňstvím často nemluví.

Zároveň budeme soutěžit o jeho novou knihu:

Kniha Vězeň na útěku zavede čtenáře do světa za vysokými zdmi s ostnatým drátem a představí fenomén, který je sice kvantitativně ojedinělý, zato však úzce provázaný s životy nejen vězněných osob, ale také dalších aktérů vězeňského světa. Autoři v knize diskutují možnosti definování vězeňských útěků, vysvětlují, kdo, proč a jak z vězení utíká, a na základě práce s dostupnými daty vyvrací nepravdy spojené s interpretací útěků z vězeňských zařízení. Prostřednictvím skutečných příběhů, které se odehrály v českém a zahraničím kontextu, přibližují historii i současnost vězeňských útěků a jejich rozmanitá, fascinující a překvapivá provedení.