Knihy na prodej

Kniha je věnována historii nejstaršího, nejvýznamnějšího a nejznámějšího rodu v Karlových Varech, rodu Becherů. Zabývá se tímto rodem od jeho příchodu do tehdy ještě Karlových Lázní v roce 1520 a končí odsunem posledních potomků v roce 1945.

CENA : 350 Kč

Kniha o zaniklých obcích Slavkovského lesa obsahuje u každé obce vždy výčet místních zajímavostí i důležitých dějinných událostí, nechybí vzpomínky původních obyvatel, doprovodné mapy, kresby zaniklých objektů, 480 fotografií...

CENA : 360 Kč

Obec Prameny a její bohatá historie od skromných počátků malého horního města až po lázeňské město.A také proč zde již lázně nejsou.

 

 

CENA : 330 Kč

Kniha přináší dosud neznámé informace týkající se prvního bojového vystoupení čs. vojáků na východní frontě u Sokolova v březnu 1943.

 

CENA : 250 Kč

Kniha je věnována problematice trestu smrti v době první a druhé Československé republiky, tedy v letech 1918–1939. Je uvozena texty, pojednávajícími obecně o trestu smrti a jeho praktickém výkonu v našich zemích.

CENA : 250 Kč

Nedávnou československou historii prostupuje problematika ozbrojeného odporu proti komunistickému režimu. Je známo, že v padesátých letech existovaly odbojové skupiny, jejichž členové neváhali vzít do ruky zbraň a postavit se totalitní moci s použitím násilí.

CENA : 250 Kč

Kniha je pokračováním titulu Hrdinové železné opony. Opět pojednává o odvážlivcích, kteří se rozhodli opustit komunistické Československo za každou cenu a použili k tomu mnohdy velmi neobvyklé prostředky.

 

CENA : 260 Kč

Přechody přes železnou oponu jsou již třetí publikací v řadě, zaměřené na tématiku útěků z Československa po únorovém převratu v roce 1948.

 

CENA : 250 Kč

Kniha Vojáci na železné oponě se zabývá osudy vojáků, kteří se pokoušeli uprchnout z Československa přes systém pohraničních zátarasů, i pohraničníky, kteří měli za úkol odchodu do exilu zabránit.

CENA : 280 Kč

V pátém pokračování řady o útěcích z komunistického Československa je položen důraz zejména na případy, při nichž se uprchlíci snažili o využití složitějších technických prostředků, letadel, balónů, ale i obrněných nebo dalších vozidel.

CENA : 250 Kč

Kniha Ve stínu Krušných hor se s použitím maximálního množství dostupných pramenů pokouší čtenáři odhalit pravdu o historii poboček koncentračního tábora Flossenbürg na území Karlovarska.

CENA : 350 Kč

Autor využil americké a německé archivní materiály, aby podal co nejpřesnější obraz konce války v tomto kraji. Stránky knihy zachycují také průběh posledních měsíců války v regionu, včetně leteckých útoků a příprav k obraně, a vrcholí posledními boji ve dnech 5. – 8. května 1945.

CENA : 220 Kč

Srovnání minulosti a současnosti tohoto historicky významného města.

 

 

CENA : 200 Kč

Život a dílo žáka a spolupracovníka Adolfa Loose.

 

 

CENA : 200 Kč

Trojjazyčný popis historie Sokolova s historickými fotografiemi a pohlednicemi.

 

 

CENA : 469 Kč

V publikaci jsou zachyceny příběhy z dějin města Sokolova a bývalého Falknova, které můžeme nazvat bolestnými, tragickými a kriminálními. Jsou zde rovněž popsány osudové události, které na dlouhý čas ovlivnily život celého regionu.

CENA : 165 Kč

Název knihy plně vystihuje pohled na město Sokolov, které bylo z velké části od roku 1945 zbouráno.Autoři se snaží čtenářům přiblížit jeho bývalou podobu pomocí přehledných map, popisu demolic a především vyobrazení již neexistujících domů.

CENA : 305 Kč

Co má společného Andělská Hora, Posvátný okrsek Ostrov, Přebuz a sv. Linhart? Všechno jsou to magická místa. O nich a mnoha dalších je kniha karlovarského historika Stanislava Burachoviče a fotografa Jana Boreckého.

CENA : 350 Kč