18. MFOF

16. - 18.7.2021 od 17:00 a 19:00

O FESTIVALU

Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů. Za sedmnáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.

Filmy nás zavádějí do různých míst naší planety, ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel. Zavádějí nás do prostředí, kde se běžný “smrtelník” nedostane. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Festivalu se zúčastňují čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině. Festival a tento filmový žánr má také své mimořádné specifikum a jedinečnost. Filmy si na nic nehrají, to, co divák vidí, je skutečnost, která se odehrála. Filmy jsou jedinečné a neopakovatelné.

16.7. od 17:00

VSTUPENKY ZAKOUPÍTE ONLINE ZDE -->     

 

16.7. od 19:00

VSTUPENKY ZAKOUPÍTE ONLINE ZDE -->     

 

17.7. od 17:00

VSTUPENKY ZAKOUPÍTE ONLINE ZDE -->     

 

17.7. od 19:00

VSTUPENKY ZAKOUPÍTE ONLINE ZDE -->     

 

18.7. od 17:00

VSTUPENKY ZAKOUPÍTE ONLINE ZDE -->     

 

18.7. od 19:00

VSTUPENKY ZAKOUPÍTE ONLINE ZDE -->     

 

FESTIVAL MÁ 4 SOUTĚŽNÍ KATEGORIE:

A. dobrodružný a extrémní sportovní film – sporty v přírodě (mimo horolezectví a vodní sporty), lyžování, extrémní lyžování, horská kola, paragliding, speleologie atd.

 

B. horský a horolezecký film – horolezecké sporty, expediční lezení, lezení v ledu, polární expedice, horská krajina, člověk a hory

 

C. dobrodružný vodní sportovní film – rafting, vodácké sporty, kajaking, kanoistika, jachting, potápění, surfing, dálkové plavání a podvodní speleologie atd.

 

D. cestopisný film (filmy výhradně cestopisného charakteru nezařazené do kategoríí A, B, C)

 

N – nesoutěžní film (nemá nárok na cenu)

 

Filmy nejsou omezovány svou stopáží ani rokem vzniku.